daha_uretken_olmak

Daha Üretken Olmak ve Başarmak İçin Ne Yapılmalı?

 ARAŞTIRMAK, OKUMAK VE BİLGİYE KOŞMAK 

Az bilen kişiler her daim çok bildiğini sanmaktadır. Aksine bilgili insanlar hep eksik olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle öğrenmeye başlamak ve daha fazla konu hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmak gerekmektedir. Temelinde bilgi olan kişiler her zaman farklı bir çözüm yoluna sahip olmaktadır.

 

 Daha Üretken Olmak ve Başarmak İçin Ne Yapılmalı?

 

  1. Dünyaca ünlü başarıların araştırılması yapılmaktadır.

İnsanların zihnine gelen yaratıcı fikirler her zaman farklı etkileşimler sonucu gerçekleşmektedir. Hiç ummadığınız anda harika fikirler gelebilmektedir. Bu nedenle daha fazla araştırmak ve farklı konulara yönelerek zihnin dinç kalmasını sağlamak üretkenliğinizi arttırmaktadır.

  1. Zamanın değerli olduğunun farkına varılması gerekmektedir.

İnsan hayatındaki en önemli 2 şey sağlık ve zaman olmaktadır. Bu iki önemli unsur gittiğinde geri gelmemektedir. Bu nedenle uzun mesailer yapmamak ve zamanın kıymetini bilerek boş zamanlarınızı farklı aktiviteler ile doldurarak, zihninizin ve bedeninizin dinlenmesi sağlanmaktadır.

 

  1. Reddetmeyi ve gerektiğinde hayır demeyi öğrenmek gerekmektedir.

Zamanımızın nasıl harcanacağına çoğunlukla çevremizdeki kişiler karar vermektedir. Yaptığımız planlar bir anda bozulmakta ve çevremizdeki kişileri kırmamak adına alt üst olmaktadır. Bu duruma son vermek ve öncelikle prensip sahibi olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Daha üretken olmak için daha fazla verimli zamanlar geçirilmesi gerekli olmaktadır. Bu şekilde sizin çalışma saatlerinizde de sizi bölmeyecekler ve zamanla bu duruma ayak uydurmak durumunda kalmaktadırlar.

 

  1. Üretken olmak ve başarılara koşmak için enerji gerekmektedir.

Gerekli enerjinin sağlanması ve üretken bir kişi olmanız için sağlıklı ve dengeli beslenmeyi göz ardı etmemek, vücudun dengesini ayakta tutacak faydalı besinlerin tüketilmesi gerekli olmaktadır.

 

  1. Katıldığınız seminerler veya üretkenliğinize katkıda bulunacak ortamlarda not almanız gerekmektedir.

Yazarlarında yaptığı gibi bir kitap yazmak uzun zaman almaktadır. Her cümle yavaş yavaş ince ince işlenen bir oya gibi kâğıda dökülmektedir. Bu nedenle üretken olmak ve çevrenizden faydalanmak için not almak, not alma imkânı yoksa ses kaydı yapmak çok katkı sağlamaktadır.

 

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *