yabaci_dil

DİLİ VATANINDA ÖĞRENİLİR

  Dünya üzerinde bulunan toplumlar, ülkeler ve ırklar kadar dil sayısı mevcut olmaktadır. Her milletin ayrı bir dili, her ülkenin farklı resmi dili veya konuşma dili bulunmaktadır. Öyle ki, bir ülkede yaşayan farklı ırklar farklı dilleri konuşmakta ve ülke içerisindeki bölgelerde yaşayan kişilerin farklı şiveleri ve konuşma tarzı olmaktadır.

Ülkemizi baz almak gerekir ise, farklı bölgeler, farklı ırklar ve farklı diller mevcut olmaktadır. İngiltere’de yaşayan ve İngilizce konuşan bir kişi Türkçe dilin öğrense ve Türkiye’ ye gelmiş olsa İstanbul Türkçesini öğrenmiş olarak gelmiş olması; Bir ege veya doğu iline gittiğinde konuşurken sıkıntı yaşayacak olmaktadır.

  Yukarıdaki durumun açığa kavuşturulması ve bir ülkenin her bölgesinde o ülkeye ait dili kullanabilmesi için uzun bir süre o ülkede yaşaması gerekmektedir. Bu nedenle yabancı dil eğitimi almak isteyen ve yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için, öğrenmek istedikleri ülkeye gitmeleri en karlısı olmaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmenin Kısa Yolları

1. Öğrenilmek istenen dile karar verilmesi,

2. Karar verilen dilin öğrenilmesi için kararlı ve cesaretli olunması,

3. Hangi yaşta olunduğunun fark yaratmaması,

4. Öğrenilmek istenilen dilin öğrenilmesi için ana vatanına gidilmesi,

Yabancı dil öğrenmek için kararlı ve cesaretli olmak oldukça büyük katkı sağlamakta ve başarılı olmaya destek göstermektedir. Öğrenilmek istenilen dilin akıcı bir şekilde konuşulması ve geniş kapsamlı kelime dağarcığına ulaşılması için o ülkeye gidilerek orada eğitim alınması gerekmektedir.

Çünkü yabancı dil öğrenirken gramerden ziyade konuşarak eğitim alma ve aynı zamanda o ülke vatandaşlarından sürekli duyulan kelimeler ile kulak aşinalığı kazanma, o dilin üslubunuzda size aktarmaktadır. Bu şekilde güçlü bir şekilde yabancı dil eğitimi gerçekleşmekte ve başarılı sonuçlar ile akıcı bir şekilde konuşulabilmektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *