gaziantep-ozel-ders

Gaziantep de Özel Ders

İNTERNETTEN ÖZEL DERS HİZMETİ ARAMA

Özel ders almak günümüzde zaruri bir ihtiyaç halini almıştır. Çünkü örgün eğitim kurumlarında gerek öğretmen kalitesi gerekse sistemde sürekli yapılan değişikliklerle ortaya çıkan sorunlar, öğrencideki bilgisel olgunlaşma sürecini zayıflatmaktadır. Bu da üniversite sınavlarındaki rekabete karşı daha çok çalışmayı gerektirmektedir. Buna uygun bir çözüm özel ders almaktır.

Özel dersin birçok avantajı vardır. Öncelikle öğretmenle baş başa bir ders süreci vardır. Bunun da artısı öğrenci anlamadığı soruları aktif bir şekilde eş zamanlı sormaktan çekinilmemekte, anlaşılmayan konuların üzerinden tekrardan geçilebilmektedir. Bu interaktif ortam sayesinde örneğin matematik gibi önemli bir dersin konu başlıkları öğrencinin zihninde kolayca anlaşılabilmektedir. Aynı zamanda birebir ortamda çok sayıda soru çözümleri yapılarak konular pekiştirilebilmektedir.

Psikolojik açıdan da öğrencinin durumunu değerlendirmek gerekir. Okul ortamındaki sosyal psikoloji baskısı üzerinden kalkmakta ve öğretmenle daha kolay diyalog kurduğundan konular iyice öğrenilmektedir. Yani öğrenci üzerinde bir baskı söz konusu olmadığı gibi ders saatleri de okul gibi çok sınırlı bir süreci içermez. İstenildiği zaman ara verilmesi öğrenci üzerinde rahatlık sağlar. Diyalog ortamından doğan rahat bir motivasyon süreci yaşanır. Dershanelerden de bu kapsamda ayrılır. Yani sınıf ortamının getirdiği psikoloji söz konusu değildir.

Bugün özel ders almak içinse internetten faydalanmak mümkündür. Bu sitede ise böyle bir hizmet sunulmaktadır. Örneğin Gaziantep de özel ders almak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ana sayfadaki arama kutularını doldurmaktır. Araştır denildiğinde konuyla ilgili ders veren kişiler çıkacaktır.

Ders saati ücreti ve ders veren kişi hakkında bilgiler verilmektedir. Buradan özel ders satın alınmaktadır. Bunun içinse siteye üye olmak gerekmektedir. Gaziantep de özel ders ile ilgili, ilçelerde de özel ders aramak mümkündür. Aynı şekilde bunu diğer iller için de yapabilirsiniz.

 

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *