izmir-ozel-ders

İzmir de Özel Ders

YETENEKLERİNİZİ VE BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN ÖZEL DERS ALIN

Okullarda aldığımız eğitim ne yazık ki becerilerimizin ve yeteneklerimizin ortaya çıkmasında yeterli gelmemektedir. Bunun için hangi dalda yeteneğimiz varsa o konuda kendimizi geliştirmemiz gerekir. Örneğin sesimiz iyi ise müzik alanında veya bir enstrüman çalma yeteneğimiz varsa o alanda kendimizi geliştirmemiz yeteneğimizi ilerletmemizi sağlayacaktır.

Bazen de okulda aldığımız temel derslerde yeterli gelişmeyi gösteremeyiz. Örneğin matematik pek çok öğrencinin zorlandığı bir derstir. Ancak matematik dersinin öğrenciler tarafından bu kadar zor algılanmasında eğitim sistemimizdeki yanlışlıkların ve öğretmenlerin yanlış bir eğitim yöntemi uygulamasının payı büyüktür. Okulda öğrendiği matematik ile sınavlardan düşük not alan ancak özel ders alarak aslında matematik alanında çok yetenekli olduğunu fark eden öğrenci sayısı azımsanamayacak kadar yüksektir.

Bu nedenle ülkemizde kendimizi geliştirmek istediğimiz alanda profesyonel olarak özel ders almak gerekmektedir. Örneğin matematik ve geometri alanında derslerimizi düzeltmek ve notlarımızı yükseltmek için özel ders alabiliriz. Aynı şekilde bilgisayar kullanımını öğrenmek isteyen ancak bilgisayar kursuna gitmek için yeterli bütçesi olmayan kişiler de saatlik dersler ile bilgisayar ve Office programları kullanımı konularında kendilerini geliştirebilirler.

Liselerde ve üniversitelerde öğrencilerin en çok zorlandığı derslerden bir tanesi de fiziktir. Fizik alanında İzmir’de özel ders veren kişi sayısı oldukça fazladır. Örneğin Ege üniversitesinin yer aldığı Bornova ilçesinde özellikle üniversite öğrencileri fizik derslerinde zorlanan lise öğrencilerine özel ders imkanı sunmaktadırlar.

Özel ders alanında en çok aranan kurslardan birisi de sürücü dersi veren eğitmenlerdir. Ülkemizde ehliyet almanın zorlaştırılması nedeniyle sürücü adayları pratik sürüş tecrübesi kazanmak ve direksiyon sınavlarında başarısız olmamak için bu alanda özel ders almayı tercih etmektedirler. Siz de özel ders almak istiyorsanız internet üzerinde İzmir’de özel ders yazarak arama yapabilirsiniz.

 

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *