lys_calismak_icin_gecmi_kaldim

LYS ÇALIŞMAK İÇİN GEÇ KALDIM SORUNSALI

LYS ÇALIŞMAK İÇİN GEÇ KALDIM SORUNSALI

Hepimizin bildiği gibi üniversite giriş sınavları bütün hayatımızı etkileyecek en önemli sınavdır. Öğrenciler bu sınavlardan aldıkları puanlara göre diledikleri üniversiteleri ve bölümleri tercih etmektedir. Fakat dershanelerde ve bizzat öğrencilerde yerleşen bir algıya göre ygs ye daha fazla çalışılmaktadır. Aslında puanımızı belirleyecek ana sınav lys olmasına rağmen ygs sınavının daha erken yapılması nedeniyle öğrenciler ygs ye daha çok çalışmaktadır. Ve lys sınavına da çok az bir süre kalmaktadır.

Ygs sınavından sonra lys sınavı için çalışmaya yaklaşık olarak 3 ay gibi bir süre kalmaktadır. Bu 3 aylık süre daha evvel hiç lys çalışmamış öğrenciler için çok kısa bir süre olarak algılanmakta ve lys çalışmaları yarıda bırakılmaktadır. Aslında 3 aylık süre lys sınavı için oldukça uzun bir süre zarfıdır. Hatta daha önce hiç lys çalışmamış öğrenciler bile bu 3 aylık süre zarfında lys yi baştan sona bitirebilir. Şimdi sizlere bu 3 aylık süre zarfında neler yapmanız gerektiğini tek tek anlatacağım.

YGS DEN SONRA YAPILMASI GEREKENLER

Ygs sınavına girdik ve çıktık. Sınav kimimiz için beklediği gibi geçer kimimiz için ise beklemediği gibi. Ama sınav sonucu ne olursa olsun öğrencilerin sınav açıklandıktan hemen sonra sınav sonuçlarına bakmamalarında fayda vardır. Lys çalışmalarınız bitene kadar kesinlikle ygs sonucunuza bakmayın çünkü ister çok iyi olsun ister çok kötü o sonuç sizlerin sağlıklı bir şekilde lys çalışmanızı etkileyecektir.

Sınav sonucunu bi kenara atarak lys de günlük olarak ygs de çalıştığımız sürenin 2 katı kadar çalışmamız gerekir. Lys de başarılı olmanın ana kuralı bütün soru kalıplarını öğrenmektir. Hayatta hiçbir şey için geç değildir. Yeter ki azminizi ve isteğinizi kaybetmeyin.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *