ozel_ders

Özel Ders Almak Faydalı mıdır

BİREBİR EĞİTİM ETKİLİ VE HIZLI ÖĞRENMEYE GİDEN YOLDUR

  Okullarda alınan eğitimler ne kadar yüksek standartlara sahip olur ise olsun, ne kadar hizmet kapasitesi ve kalitesi arttırılır ise arttırılsın, birebir eğitim gibi etki göstermemektedir. Eğitim ve öğretim hayatında bulunan zorunlu eğitimde bu durumun olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır.

Zorunlu eğitimin uzun yıllara yayılması ve zaten büyük bir zaman diliminin eğitime ayrılmış olması, öğrencilerin şahsi sebepleri nedeni ile daha da uzatılmasına imkân tanımamaktadır. Bu durumda başarılı olmak ve eğitimini zamanında tamamlamak için desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu durumda ise özel ders almak kaçınılmaz olmaktadır.

 

Özel Ders Almak Nedir?

  Özel ders, öğrencinin başarılı veya başarısız olduğu, genellikle başarısız olunan derslerin düzeltilmesi açısından alınan, sadece eğitimci ve öğrenci diyaloğu ile gerçekleşen eğitim olarak bilinmektedir. Özel ders almanın öğrencilere faydası ve eğitim hayatına olan katkısı oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

 

Özel Dersin Faydaları Nelerdir?

Özel ders almak, öğrencinin kendine olan güvenini arttırmaktadır. Eğitimci ile birebir gerçekleşen bir diyaloğa sahip olunması, öğrencinin daha rahat davranmasını ve anlamadığı konularda rahatça sorabilmesine katkı sağlamaktadır.

Birebir eğitimde tamamen tekil kişi olarak aklınıza takılan tüm soruları sorma ve anında cevap alınma hakkına sahip olunmaktadır. Aksi takdirde okul veya başka eğitim alanlarında kişi şansının fazla olması, aklınıza takılan ya da anlamadığınız konuların öğrenilmeden geçiştirilmesine yol açmaktadır. Bir tek öğretmenin her soruya yetişmesi her zaman mümkün olmamaktadır.

Kalıcı bir öğrenme şekli olmaktadır. Adapte olunması ve size özel gerçekleşen eğitim vaktinin sizin için verimli geçmesi için yapılması kendinizi özel hissetmenizi sağlamaktadır. Öğrenilemeyen her konu teker teker çözümlenmekte ve bilmediğiniz konunun kalmaması daha aktif ve istekli çalışmanızı sağlayarak dolayısı ile daha başarılı olmanızı gerçekleştirmektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *