ozel_ders_para_kazanma

Özel Ders Vererek Nasıl Para Kazanılır

ÖZEL DERS VEREREK PARA KAZANMA

Özellikle üniversite mezunu olan ancak henüz iş hayatına atılamamış kişilerin ve halen üniversite okumakta olan öğrencilerin ailelerine destek olmak, harçlıklarını çıkarmak ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla uzman oldukları branşlarda özel ders verdiklerine hepimiz şahit olmuşuzdur.

Ülkemizdeki eğitim sisteminin standartları nedeniyle zaman zaman öğretmenler öğrencilerine yeteri kadar zaman ayıramamaktadır. Bu durumda bir öğrenci anlamadığı bir konuyu birkaç kez öğretmenine sormakta ancak zaman sıkıntısı nedeniyle anlayamadığı konuyu tam olarak öğrenememektedir. Bu nedenle aileler çocuklarına zayıf olduğu dersler için özel ders aldırmaktadırlar.

Bunun dışında özel dersler sadece teorik dersler için verilmez. Herhangi bir hobisini geliştirmek isteyen bireyler de bu yönde özel ders almak isterler. Örneğin gitar çalmayı öğrenmek için gitar kurslarına gitmeye fırsat bulamayan kişiler bu konuda uzman kişilerden özel gitar dersi almayı tercih etmektedirler.

En çok tercih edilen özel ders türlerinden bir tanesi de yüzme dersleridir. Özellikle sudan korkan çocukların aileleri tarafından çocuklarının suya daha kolay alışması ve korkusunu yenmesi için tercih edilir. Gerçekten de toplu yüzme kursları yerine özel ders alan çocuklar su korkularını daha çabuk yenmektedir.

Diğer bir özel ders verebileceğiniz alan dans dersidir. Tango, salsa gibi dans türlerinde tecrübeliyseniz özellikle gençler arasında yaygın olan bu dans türlerinin özel dersini verebilirsiniz.

Bilgisayar bilginize güveniyorsanız ve güncel bilgisayar programlarını anlatabilecek düzeydeyseniz özel bilgisayar dersi verebilirsiniz. Özellikle iş başvurularının vazgeçilmez şartlarından olan Ms Office Programları (Word, Excel vb.) için özel ders verebilirsiniz. Bu sayede hem kendi bilgisayar bilginizi güncel tutabilir, hem de para kazanarak ailenize maddi destek sağlayabilirsiniz.

Ancak özel ders vermeyi sadece para kazanma amacı olarak görmemelisiniz. Özel ders vermek istediğiniz konuda gerçekten uzmansanız bu dersleri vermeniz gerekir. Aksi halde yanlış öğretilen bilgilerin mesuliyeti size ait olacaktır.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *