sabah_egzersizi

Sabah Egzersizi ve Güne Zinde Başlama

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR

  Güne zinde başlamanın ve enerjik bir gün geçirmenin en etkili ve zevkli yolu sabah sporu yapmaktır. Sabahları gerekli ölçülerde yapılan sabah sporu hem sosyal bir aktivite olarak eğlenceli zaman geçirmeyi sağlar hem de vücudun güne zinde başlamasını sağlar.

  Güzel, sağlıklı ve verimli bir gün geçirmenin yolu sağlam bir sabah kahvaltısı ve güzel bir sabah sporu yapmaktan geçer. Sabah sporu vücuda gereken enerjiyi kazandırır ve bütün günün enerjik geçmesini sağlar. Ayrıca sabah sporu, gece dinlenmiş ve yağ toplamış vücudun yağ yakmasını sağlayarak hem vücut hem de psikoloji üzerinde olumlu etkiler yaratır.

Alışkanlık haline geldikten sonra sabah sporu hayatınızın vazgeçilmez bir parçası durumuna gelir. İlk başlarda zor gelebilir belki ama güne ayık başlamayı sağladığı için farkında olmadan alışkanlık yaratır. Sabahları aç karna, fazla zorlanmadan, kalbe aşırı derecede yüklemeden yapılan hafif egzersizler veya yürüyüşler sağlıklı bir yaşamın anahtarı konumundadır.

Sabah sporunu alışkanlık haline getiren, düzenli olarak her gün sporunu yapan kişiler, spor yapmayanlara oranla hem bedenen hem de psikolojik olarak daha sağlıklı bir yaşam sürmektedirler. Sabah güne zorlanarak başlayan, istemeyerek yataktan çıkan kişiler bütün günü aynı ağırlıkta geçirirler. Doğal olarak bu ağırlığa stres de eklenir. Sonuç olarak da mutsuz ve stresli başlayan gün yine aynı şekilde stresli biter.

Ama her gün keyifle sabah sporunu yapan kişi bütün günü aynı enerjide ve daha mutlu geçirir. Sabah sporunun olumlu etkisini arttırmak için spora aç karna başlayın. Yataktan çıktıktan sonra elinizi yüzünüzü yıkayıp sporunuza başlarsanız ve aşırıya kaçmadan, vücudunuzu yormadan sporunuzu yaparsanız olumlu sonucun faydalarını görebilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir. Gerekli alanlar: *