Gökhan Enginar
Profili paylaş

Gökhan Enginar |

İstanbul, Çekmeköy, Çekmeköy Mesaj Gönder

Üniversite dönemi ve sonrasında ek gelir amaçlı pek çok kişiye İngilizce özel ders verdim. Bu anlamda oldukça tecrübeli sayılırım.
Özel derslerde kullandığım teknikten bahsetmem gerekirse : Genel anlamda dersleri ilk önce grammar (dil bilgisi) sonra writting (yazma) reading (okuma) ve son olarak da conversation (konuşma) bölümlerine ayırarak belirli bir dönem içerisinde ilerletmeyi hedeflerim. Bu dönem kişinin alacağı haftalık ders saatine göre belirginlik kazanacaktır.
İngilizce öğrenmek sabır ve emek isteyen bir süreçtir. Pek çok yerde sıkça karşılaşabileceğiniz '3 ayda konuşturuyoruz' gibi cümlelere aldanmayınız. Eğer çok ciddi bir emek harcamazsanız 1 yılda bile konuuyor hale gelmeniz olası değildir.
Dil öğrenirken öncelikle hedef belirlenmelidir. Örneğin İngilizce öğrenmek istiyorsunuz. Bunun sebebini belirledikten sonra hangi ana başlıkta hareket edeceğimizi seçebiliriz.
1 Öğrenciyim ve okuldaki derslerimde başarımı arttırmak için İngilizce öğrenmek istiyorum.
2 Günlük hayatta konuşabilmek - yazabilmek ve konuşulanları - yazılanları anlayabilmek istiyorum.
3 İngilizce yeterlilik seviyemin ölçüleceği ve belirli bir seviyenin üstünde olmamın beklendiği bir sınava gireceğim.
Gibi sebeplerden herhangi biri veya hepsi size İngilizce öğrenme kararı aldırmış olabilir. Bu karara göre dersi nasıl işleyeceğimi belirleyeceğim. Örneğin ilköğretim okulunda derslerinde başarısını arttırmak isteyen bir öğrencinin alacağı ders daha çok grammar (dilbilgisi) ve vocabulary (kelime bilgisi) üzerine olacaktır. Öğrenciye ana hedefe ulaşabilmesi doğrultusunda pratik - soru çözme - kabiliyeti kazandırılacaktır.


Verdiği dersler

İNGİLİZCE ÖZEL DERS
İNGİLİZCE ÖZEL DERS
40 TL
Yabancı Dil > İngilizce

Hakkında yapılan yorumlar

  • Henüz hiç yorum yapılmamış!

Eğitim bilgileri

  • Uludağ Üniversitesi

    İngilizce Öğretmenliği