Halil Boran
Profili paylaş

Halil Boran | Dans Eğitmeni

İstanbul, Maltepe, Bağlarbaşı Mesaj Gönder

2012 Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında KAFKAS KARTALLARI grubumuzla 2. olduk. Her yıl çeşitli ülkelerde festivallere katılıp ülkemizi en güzel şekilde temsil ediyoruz.

Son yıllarda “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yetenek yarışmasında 2. olmasının ardından KAFKAS KARTALLARI olarak anılan kafkas ekibimiz, aslında 1989 yılında çalışmalarına başlamıştır, 1992 yılın da dernekleşerek çalışmalarına hızla devam etmiştir.
Bu kültürü önemli bir parçamız olarak görmekte ve sadece dans yolu ile Türk halkına tanıtmak ve sevdirmek amacı ile kurulduğu tarihten itibaren kesintisiz olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca herşeyin bir tüketim maddesi haline getirilerek metalaştırıldığı ve anında tüketildiği günümüz postmodernist dünyasında tek başına ayakta kalmayı da başarmıştır. Hiçbir sponsor desteği olmadan tamamen aynı amaca, yani sanata gönül koymuş insanların fedakarlıkları ile günümüze kadar her yıl büyüyen kadro yapısı ve teknik birikimi ile Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren amatör kafkas ekipleri içinde en büyük ve uzun ömürlü kafkas ekibi olmuştur. Bu süreç içersinde aldığı tek destek bünyesinde çalıştığımız, Kartal Halk Eğitimi Merkezi’nin sağlamış olduğu ve özellikle bir amatör kafkas ekibi için çok önemli olan dans salonu ve tesis desteğidir. Bu sayede çalışmalarımızı sürdürebilmekte ve 1989 dan bu yana sayısız konserler vermekteyiz. Bunuda ekip bünyemizde bulunan ve çoğunluğunun öğretmen, öğrenci, iş adamı gibi mesleği dans etmek olmayan özverili arkadaşlarımızla sağlamaktayız. Belkide uzun yıllar birarada olmamızın yegane sebebi budur.

Kafkas ekibi olmamız yanında anadolu renklerine ve folklörüne de ayrıca ilgi duyan ve çalışmalarına değişik yöreler katarak devam eden ekibimiz, yurt içinde ve yurt dışında önemli gösteri merkezleri ve şehirlerinde sahne almıştır. Bünyesinde bulundurduğu 100′e yakın dansçısıyla her türlü organizasyon için kısa sürede hazırlanabilmekte ve yıllarca üzerine koyarak geliştirdiği dans repertuarıyla her türlü sahne ve mekanda boy göstermiş, beğeni kazanmışdır.
Kafkas Ekibimizin faaliyet alanı sadece danstır. Özellikle kültürel veya sosyal alanlarda faaliyet gösteren pek çok sivil toplum örgütünün veya derneklerin düştüğü tuzağa düşmemeye hassasiyetle dikkat etmektedir. Toplumu ayrıştırıcı etnik söylemlerden ve ortamlardan kendini özenli bir şekilde ayrı tutmuştur. Belli kesimlerin grubu kendi çıkarları veya dünya görüşleri için kullanmasına şiddetle karşı çıkmıştır. Bu duruşu ile belli çıkarlar için teklif edilen pek çok sponsor desteğini de elinin tersiyle itmiştir.


Verdiği dersler

Kafkas Kartalları ndan Kafkas Dans Dersi Alabilirsiniz
Kafkas Kartalları' ndan Kafkas Dans Dersi Alabilirsiniz
100 TL
Dans > Kafkas

Hakkında yapılan yorumlar

  • Henüz hiç yorum yapılmamış!