Oğuzhan Ulvi Başkurt
Profili paylaş

Oğuzhan Ulvi Başkurt | Sensei

İstanbul, Kağıthane, Kağıthane Mesaj Gönder

Oğuzhan Ulvi Başkurt; Sensei, Aikimode Aiki Akademi Kurucusu ve Baş Eğitmeni, Aikido 5. Dan.

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Yapıları Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Işık Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı (MBA) yaptı.

Kenji Kumagai Shihan (7.Dan) tarafından onaylanan Yudansha sınavlarını başarıyla vererek, derecelerini Tokyo’daki Aikikai Foundation Aikido World Headquarters’dan (Dünya Aikido Merkezi) aldı. 2014 yılı itibari ile Aikido’dan sorumlu Federasyon tarafınan 5.Dan derecesine terfi ettirilmiştir. Aynı zamanda Oğuzhan Sensei 5.Dan (5. derece siyah kuşak) derecesine sahip Türkiye’deki en genç Aikidokalardandır.

2007 yılında Aikido ve Budo (savaş disiplinleri) okulu Aikimode Aiki Akademi’yi kurdu. 2007 yılından bu yana Aikimode Aiki Akademi bünyesinde vermiş olduğu tüm eğitimleri 2009 yılında 4. Levent’teki Aikimode Aiki Akademi merkezinin kurulması ile tek çatı altında topladı.

Yetişkinlerde 20.000 ve çocuklarda 10.000 saat ile toplamda 30.000 saat eğitim verme süresini aşan Oğuzhan Başkurt Sensei, alanında en tecrübeli senseiler arasında yer almaktadır.

Iaido, Kenjutsu, Jojutsu-Jodo, Tantojutsu ve Kendo konularında kendini geliştiren Oğuzhan Başkurt Sensei, bu konuda Avrupa’nın ve Dünya’nın önde gelen eğitimcileri ile çalışmaktadır. Kendisi şu an İaido 2.Dan, Kendo 1.Dan ve Jodo 1.Dan derecesine sahiptir. Türkiye’de aikido, iaido, jodo ve kendo olmak üzere 4 japon savaş disiplininde siyah kuşak derecesine sahip olan (Dan derecesi) ilk ve tek kişidir.

Oğuzhan Başkurt Sensei kurucusu olduğu İTÜ Aikido Kulübü’nün bir dönem onursal başkanlığını yapmasının yanında internetin prestijli eğitim sitesi ”UzmanTV” nin Aikido uzmanıdır. Girişimcilik üzerine eğitimler vermekte vede girişimci olmak isteyen kişilerin katıldığı özel bir program olan ”Girişim Savaşçısı” programının mentorlarındandır.

Oğuzhan Başkurt Senesei alanında öncü şirketlere vizyon eğitimleri, toplantı konuşmacılığı, motivasyon ve uyum eğitimlerini vermektedir. Aksigorta, Roche, Roche Diagnostic, Bilim İlaç, Daikin, Türk-Telekom, Phlips, Mey, JCB İş makinaları (STFA),Girişim Savaşçıları, FX World İstanbul, İPYD (İstanbul Proje Yönetim Derneği), Invitel International, Dechatlon, Netbook Media eğitim verilen firmalardandır.

Oğuzhan Başkurt Sensei 2014 Ekim itibari ile Hava Harp Okulu’nun Savaş Sanatları Danışmanı ve Aikido eğitmenliği görevinde bulunmaktadır.


Verdiği dersler

Aikido Eğitimi (Özel Ders)
Aikido Eğitimi (Özel Ders)
200 TL
Spor > Aikido
Aikido Eğitimi (Özel Ders)
Aikido Eğitimi (Özel Ders)
200 TL
Spor > Aikido

Hakkında yapılan yorumlar

 • Henüz hiç yorum yapılmamış!

İş deneyimleri

 • Aikimode Aiki Akademi

  Genel Müdür - Sensei

  Aikimode Aiki Akademi Baş Eğitmeni

 • İstanbul Teknik Üniversitesi

  Aikido Eğitmen

  Aikido Eğitmeni


Eğitim bilgileri

 • İstanbul Teknik Üniversitesi

  Gemi İnşaatı ve Deniz Yapıları

 • Işık Üniversitesi

  MBA