Örge Sarızeybek
Profili paylaş

Örge Sarızeybek | Yoga Eğitmeni ve Yoga Terapisti

İstanbul, Üsküdar, Salacak Mesaj Gönder

Çocuklugundan üniversite yıllarına kadar Songür Bale'de klasik bale dersleri almıştır, liseler arası modern dans yarışması Türkiye 3.'südür ve okul yılları boyunca çocuklara bale dersleri vermiştir.

Üniversiteye geldiğinde, Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünü okumaya karar vermiştir. Kazandığı Erasmus bursu ile Hollanda’da değişim öğrencisi olarak okumuştur. Yeditepe Üniversitesi, Bütünleşik Pazarlama İletişimi bölümünde yaptığı yüksek lisansını Yüksek Onur derecesiyle bitirmiştir.

Okurken çalışma hayatına başladığı hayvan sağlığı sektörü onu mezun olduğunda uluslararası beşeri ilaç firmalarının marka departmanlarında çalışmaya yönlendirmiştir. Takiben, Fitoterapi alanında Avrupa'nın öncülüğünü yapan bir ilaç firmasında Marka Müdürü olarak işe başlayınca, fitoterapi ve ayurveda gibi konular ilgi alanına girmiş ve bu konular da onu yogayla buluşturmuştur.

Yoga ile tanışınca, hayatına Yoga Eğitmeni olarak devam etmeye karar vermiştir. Hindistan’daki Swami Vivekenanda Yoga Üniversitesi’ne bağlı, İstanbul Yoga Merkezi mezunudur. Amerika' daki Yoga Bharati kuruluşundan Yoga Alliance RYS200 saat temel hocalık eğitimi sertifikası vardır. Aynı zamanda, eğitmenlik programını tamamladığı üniversitenin Yoga Terapi Yüksek Lisans öğrencisidir. Jnana yogaya (bilgi yogası) duyduğu ilgi sayesinde, Purnam Yayınları’ ndan çıkan, kendi eğitmeni Ayça Gürelman'ın yayına hazırladığı, Patanjali’ nin Yoga Bilimi adlı kitabın düzenlenmesine katkı sağlamıştır.


Verdiği dersler

Yoga Üniversitesi mezunundan Yoga Dersi
Yoga Üniversitesi mezunundan Yoga Dersi
100 TL
Sağlık > Yoga

Hakkında yapılan yorumlar

 • Henüz hiç yorum yapılmamış!

Eğitim bilgileri

 • Yeditepe Üniversitesi

  Uluslararası Ticaret ve İşletme

 • Yeditepe Üniversitesi

  Yüksek Lisans- Pazarlama İletişimi

 • Yoga Bharati

  Yoga Eğitmenlik

  Yoga Alliance RYS 200 saat

 • Swami Vivekenanda Yoga Üniversitesi

  Yoga Eğitmenlik

  Yoga Instructor Course- YIC

 • Swami Vivekenanda Yoga Universitesi

  Yoga Terapi

  Yoga terapinin amaci, yoga ile bireylerdeki iyi halin devam ettirilmesi, stresle bağlantılı sağlık sorunlarının önlenmesi ve rehabilitasyondur. Ayrica, sık rastlanılan hastalıklarda Yoga Terapi Bütünsel Anlayışının uygulanmasıni konu alır. Ilgili ha